Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Gin & Tonic - krótka historia 0
GinTonicClub.pl

Gin - klasyczny alkohol o charakterystycznym smaku i aromacie jałowca. To niezwykły trunek, który ma swoje korzenie sięgające daleko w przeszłość. Przygotuj się na podróż przez czas i przestrzeń, gdy odkrywamy historię ginu, eksplorując jego fascynujące pochodzenie i niepowtarzalne cechy.

 

Aparat destylacyjny: Ojciec ginu Historia ginu rozpoczyna się w XIII wieku, gdy arabski uczony wynalazł aparat destylacyjny. To urządzenie zmieniło świat alkoholu, otwierając drogę do tworzenia różnorodnych destylowanych napojów. Choć destylacja początkowo była stosowana w celach medycznych, szybko zaczęto ją wykorzystywać w produkcji alkoholu.

Genever: Początki ginu W XVI wieku gin zyskał na popularności w Niderlandach dzięki powstaniu genevera. Genever, znany również jako "Hollands" lub "Dutch gin", był sporządzany na bazie słodkich destylatów zbożowych, które nadawały mu charakterystyczny smak. To był pierwszy krok w kierunku wytworzenia ginu, jakiego znamy dzisiaj.

Angielska miłość do ginu Historia ginu jest nieodłącznie związana z Wielką Brytanią, która odegrała kluczową rolę w jego rozwoju i popularności. W XVII wieku gin stał się popularnym napojem w Anglii, szczególnie wśród ubogich. Wzrost konsumpcji ginu doprowadził do okresu znanego jako "Gin Craze" (Szał na gin), który wiązał się z problemami społecznymi i zdrowotnymi. W celu uregulowania produkcji i konsumpcji ginu, wprowadzono różne akty prawne, co przyczyniło się do popularyzacji i ulepszenia tego napoju.

Gin i tonic: Połączenie stulecia W XVIII wieku gin stał się popularnym napojem wśród brytyjskich żołnierzy stacjonujących w Indiach, ponieważ kinina zawarta w tonicu była skutecznym lekiem przeciwko malarii. Żołnierze rozcieńczali gorzki smak kininy, dodając do niej gin, co doprowadziło do powstania kultowego połączenia - ginu z tonikiem. To połączenie smaków stało się klasykiem i jest popularne do dziś.

Rewolucja kraftowej destylacji W ostatnich latach gin przeżywa prawdziwą renesans

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl